top of page
office-desk-PDTTSGA.jpg

מאמרים

old-men-falled-down-on-floor-and-touchin

נפילה מסולם –

הכרה כתאונת עבודה 

סולם מהווה אמצעי שכיח כחלק משגרת העבודה של מועסקים רבים בענפים שונים במשק, לרבות ענפי הבנייה והשיפוצים וכן עבור בעלי מקצועות חופשיים כדוגמת טכנאים, חשמלאים, אינסטלטורים ועוד. על אף השימוש בסולם שנועד לאפשר עבודה גם בגבהים משמעותיים, הרי שמדובר בעיסוק הטומן בחובו סיכונים שעלולים חלילה להוביל לפציעה ואף במקרים קיצוניים למותו של העובד, כתוצאה מנפילה.

בחלק לא מבוטל של המקרים תאונת עבודה כתוצאה מנפילה מסולם עשויה לגרום לעובד מגבלות מוטוריות ותפקודיות שעלולות לגרום לו לכל הפחות להיעדר מעבודתו למשך תקופה, ולחילופין במקרים של פגיעות חמורות יותר אף לגרום לו לנכות קבועה.

לצד ההשפעה הבריאותית מדובר גם במכה כלכלית עבור עובד שעד לא מזמן היה יצרני והתפרנס בכבוד, וכעת כתוצאה מנפילה מסולם במסגרת עבודתו אינו יכול להשתכר עוד כפי שהיה רגיל. במקרים אחרים  אותו עובד כלל אינו מסוגל מבחינה גופנית להמשיך ולעבוד במקצוע הייעודי עבורו, עובדה הטומנת בחובה גם השפעות נפשיות קשות במיוחד.

על מנת להסתגל למציאות המאתגרת החדשה שנכפתה על עובד, עליו לפעול ללא דיחוי למען מיצוי זכויותיו הרפואיות מול המוסד לביטוח לאומי, חברות הביטוח הפרטיות באם רכש דרכן כיסוי ביטוחי מתאים וקרנות הפנסיה אליהן הפקיד המעסיק כספים לאורך תקופת עבודתו באופן שוטף.

עם זאת, מצבם הגופני והנפשי של העובדים אשר חוו זה מכבר אירוע טראומטי בחייהם, אינו מאפשר להם לנהל בצורה מושכלת הליך משפטי שמטרתו להוביל להכרה בזכאותם לפיצוי כספי בגין הנזק שנגרם להם. לשם כך, חשוב להיוועץ בהקדם האפשרי עם עורך דין המתמחה בנזקי גוף ומימוש זכויות רפואיות מול המוסדות הרלוונטיים.

 

במסגרת החוק, זכאי העובד למענק או גמלת נכות מהמוסד לביטוח לאומי ולפיצוי כדוגמת פוליסת תאונות אישיות וביטוח חיים, ללא הוכחת רשלנות. לעומת זאת, תביעה כנגד המעסיק וביטוח חבויות מעבידים מצריכה הוכחת רשלנות והפרת חובות חקוקות.

במסגרת הייעוץ המשפטי, תידרשו לסייע לעורך הדין באמצעות תיעוד פרטי התאונה על ידי מסמכים שונים, מציאת עדים שיוכלו להעיד מצידם על דבר התאונה ולאמת את גרסתכם, ניירת רפואית שיש בה בכדי לספק הוכחה לפגיעה הגופנית ועוד הליכים נוספים שנועדו להוביל אתכם עד לצדקת דרככם ומיצוי הזכויות המגיעות לכם על פי חוק.

זכרו – חשוב לא להתמהמה ולפתוח בהליכי תביעה להכרה בזכאותכם לפיצוי בהקדם האפשרי, על מנת לצמצם את עוגמת הנפש שנגרמה לכם למינימום.

young-injured-woman-lying-on-the-road-af

מעורבות הולכי רגל בתאונות דרכים:

דעו את המגיע לכם!

הסטטיסטיקה מלמדת לצערנו כי בשנים האחרונות חל גידול ניכר במעורבות הולכי רגל בתאונות דרכים. תאונות מסוג זה עלולות להתרחש בנסיבות רבות ומגוונות, החל במהלך חציית כביש במעבר חצייה, סטייה של רכב מהכביש לכיוון המדרכה, נהיגה המתבצעת שלא בהתאם לכללי התנועה ומהווה מפגע בטיחותי להולכי הרגל וכלה בפגיעה המתבצעת על ידי כלי רכב חשמליים ממונעים, כדוגמת קורקינטים ואופניים חשמליים.

תאונות אלו עשויות להוביל לנזקים גופניים ונפשיים קשים במיוחד עבור המעורבים בהן, עד לכדי חלילה לנכויות קשות ובמקרים קיצוניים אף לגרימת מוות.

בד בבד, מדובר באירוע טראומטי לו השלכה ישירה על כושר ההשתכרות של אדם, שלעיתים נפגע לאין ערוך כתוצאה מהנזק הגופני ו/או הנפשי כתוצאה מהתאונה.

חשוב לדעת כי במידה והנכם מתמודדים עם נזקים כתוצאה מהתאונה, סביר להניח כי תוכלו לזכות בפיצוי מהמוסדות השונים, לרבות מימוש פוליסת ביטוח החובה של הנהג הפוגע. במקרים בהם לא ניתן לאתר את הנהג הפוגע (תאונת פגע וברח או מכל סיבה אחרת) קיימת אפשרות לתבוע את מימוש הזכויות הרפואיות בגין הנזק שנגרם לכם מקרן ''קרנית'', קרן מטעם המדינה אשר הוקמה לצורך כך במסגרת חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים (חוק הפלת''ד).

על מנת לעמוד על זכויותיכם ולתבוע את הפיצוי המגיע לכם על פי חוק, מומלץ להיוועץ עם עורך דין המתמחה בתחום הנזיקין אשר יוכל ללוות אתכם לאורך ההליך המשפטי ועד לתוצאה המיטבית עבורכם.

bottom of page